Wolontariat w Zakładzie Opiekuńczo Leczniczym

„Spałam i śniłam, że życie jest samą przyjemnością, obudziłam się i spostrzegłam, że życie jest służbą na rzecz innych. Służyłam i zobaczyłam, że służba jest przyjemnością.” – Matka Teresa z Kalkuty

” Zaprawdę powiadam wam. Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili” (Mt 25, 40)

Słowo Boże jest żywe i trwa. Ono ma się odzwierciedlać w naszym życiu poprzez konkretne czyny.

Drodzy Młodzi Przyjaciele. Proponujemy Wam jedną z form takiego wcielania Słowa Bożego w życie. Jest to poługa wolontariatu w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym, prowadzonym przez nasze Zgromadzenie. Posługa ludziom starszym, chorym. Wolontariat ma różne formy – na miarę możliwości każdego kto zechce się włączyć. Najważniejsze jest zaniesienie tym ludziom radości i miłości poprzez np pomoc w karmieniu, poruszaniu się, w poświęceniu czasu na rozmowy czy czytanie. Niby zwykłe codzienne sprawy, a jakże bardzo potrzebne, zwłaszcza dla kogoś kto sam nie umie sobie już poradzić.

W księdze Izajasza czytamy: ” Zaiste jak ulewa i śnieg spadają z nieba i tam nie powracają dopóki nie nawodnią ziemi, nie użyźnią jej i nie zapewnią urodzaju (…) tak słowo, które wychodzi z ust Moich nie wraca do Mnie bezowocne, zanim nie dokona tego co chciałem i spełni pomyśnie swego posłannictwa” (Iz 55, 10-11)

Niech nasze serca będą otwarte na Słowo Boże, które poprzez naszą otwartość i hojność serc, zamierza wydać obfite owoce.